KROK PO KROKU – Czego powinnam się spodziewać?

Tatuaż kosmetyczny (kosmetologia permanentna) zapewnia bezpieczną i dającą naturalny efekt alternatywę dla codziennego wykonywania makijażu. Kosmetologia permanentna to zabieg, podczas którego pigmenty są na stałe wprowadzane do skóry właściwej.

Po znalezieniu linergisty zaleca się umówienie konsultacji przed wyznaczeniem terminu zabiegu. Podczas tej wizyty omawiane są twoje potrzeby i oczekiwania. Konieczne będzie wypełnienie niewielkiej ilość dokumentów, dyskusja na temat twoich pragnień, możliwej poprawy jakości życia poprzez kosmetykę permanentną, przegląd istotnych powiązanych z tematem kwestii, które obejmują czynniki związane z prawidłowym gojeniem, oraz przegląd instrukcjami przed i po zabiegu.

Często zdarza się, że klienci proszeni są o wpłatę depozytu na zabieg podczas konsultacji, a także robione są im zdjęcia. Zdjęcia te wykonywane są na potrzeby dokumentacji linergisty oraz dla celów ubezpieczenia, jak również budowania portfolio.Technicy oferują klientom możliwość pomocy innym w podjęciu świadomej decyzji, prosząc ich o wyrażenie zgody na wykorzystanie zdjęć w celu pokazania innym klientom różnych aspektów zabiegu. Wybór należy do ciebie.

Podczas zabiegu podejmowane są kroki, aby upewnić się, że czujesz się na tyle komfortowo, na ile to możliwe. Mimo że poziom tolerancji na drobny dyskomfort różni się w przypadku każdej osoby, większość klientów przyznaje, że zabiegi kosmetologii permanentnej są o wiele bardziej komfortowe niż przewidywali. Każdego dnia ulepszane są środki znieczulające sprzedawane bez recepty i opracowywane specjalnie na potrzeby kosmetyki permanentnej. Czas wymagany, aby środki znieczulające zaczęły działać, różni się w zależności od producenta, ale standardowy czas oczekiwania wynosi trzydzieści minut. Dodatkowe znieczulenie miejscowe może być stosowane w trakcie zabiegu, aby zapewnić klientom nieustanny komfort.

Przestrzegamy ścisłych wytycznych dotyczących higieny i sterylizacji zgodnie z CDC (Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorobowej). Linergiści stosują sterylne igły jednorazowego użytku za każdym razem. Wszystkie pigmenty są wykonywane z zatwierdzonych związków, a większość jest mieszana specjalnie na potrzeby kosmetologii permanentnej.

Po zabiegu otrzymasz instrukcje dotyczące pielęgnacji i zostaną ci zrobione zdjęcia. Ta zasada różni się w zależności od linergisty. Na obszarze, na którym wykonano makijaż oczu lub ust, może wystąpić obrzęk (zabiegi na brwiach powodują ledwie dostrzegalny obrzęk). Przykład często podawany w przypadku makijażu oczu polega na tym, że jeśli obrzęk wystąpi po płaczu lub w reakcji na alergeny środowiskowe, prawdopodobnie niemal identyczny wystąpi podczas/po zabiegu. Dzień po wykonaniu makijażu oczu zazwyczaj reprezentuje ramę czasową, w której obrzęk jest największy. Zewnętrzny czas gojenia różni się. Czas ten reprezentuje to, jak zabieg „wygląda”. W przeciągu kilku dni może się wydawać zagojony lub minimalnie na złagodzony.

Po 4 – 6 tygodniach, gdy wewnętrzne gojenie (gojenie biologiczne) dobiegnie końca, linergista będzie chciał cię zobaczyć na wizycie kontrolnej. Większość zabiegów kosmetyki permanentnej to zabiegi wielowizytowe. Drugi zabieg będzie bardzo podobny do pierwszego, chociaż jest możliwe, że nie zajmie aż tyle czasu. Czas gojenia po drugim zabiegu jest zawsze taki sam. Czasami dodatkowa praca nie jest konieczna, ale większość techników będzie chciała zrobić zdjęcia „po”. Jeśli podczas wizyty kontrolnej konieczne jest wykonanie poprawek, technik często prosi o przybycie po zagojeniu się tatuażu w celu zrobienia zdjęć po.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08