Czy jesteś już zmęczona odświeżaniem konturów ust i/lub szminki kilka razy w ciągu dnia? Czy dostępne obecnie całodniowe marki szminek sprawiają, że twoje wargi są suchą lub spękane? Czy chciałabyś otrzymać profesjonalną opinię na temat wyglądu swoich ust oraz tego, co można osiągnąć za pomocą makijażu permanentnego w zakresie bardziej symetrycznych i pełniejszych ust? Czy wiesz, że w 2004 roku Agencja ds. Żywności i Leków FDA wprowadziła zakaz stosowania mózgów wołowych w produkcji szminek z powodu choroby szalonych krów? Można się zastanawiać, jakie inne składniki znajdują się w tych ładnych pojemniczkach, których nie uznawalibyśmy za atrakcyjne, jeśli ktoś by nas o nich uświadomił. Czy pragniesz odzyskać część swojej naturalnej kolorystyki z czasów młodości?

Jeżeli tak, permanentny makijaż ust jest czymś dla ciebie!

Jakie efekty daje makijaż permanentny ust?

Naturalnie wyglądający permanentny makijaż ust może być stosowany, aby dodać ustom wyrazistości oraz poprawić nierówności, co spowoduje, że staną się pełniejsze. Zabieg pomaga również zapobiegać krwawieniom i może zminimalizować widoczność zmarszczek.
Usta mogą mieć naturalny odcień lub bardziej żywy koloryt. Permanentny makijaż ust może funkcjonować samodzielnie w naturalnym odcieniu, ale możesz na niego nakładać także inne kolory szminek na specjalne okazje, które wymagają bardziej dramatycznego makijażu. Przekonasz się, że kolor jest znacznie trwalszy po nałożeniu na uprzednio wykonany permanentny makijaż ust niż jeśli nałożyłabyś go bezpośrednio na gołe usta.

Ponieważ kolorystyka i kształt naturalnych ust są nieprzewidywalne, powszechną praktyką jest umówienie przez linergistę konsultacji przed zaplanowaniem faktycznego zabiegu. Podczas konsultacji omawia się oczekiwania względem koloru i kształtu ust oraz prawdopodobieństwo sukcesu pigmentów i technik kosmetyki permanentnej.
Specjaliści kosmetyki permanentnej na ogół pytają, czy kiedykolwiek miałaś na ustach opryszczkę lub wyprysk, i jeżeli tak, co najprawdopodobniej powoduje ten stan. Jeżeli podczas konsultacji razem z linergistą zdecydujecie pójść dalej i umówić wizytę, linergista może zasugerować, aby termin nie zbiegał się z żadnym ważnym wydarzeniem. Usta mają bardzo żywy kolor przez kilka dni po pierwszym zabiegu, a suchość wynikająca z procesu gojenia wymaga stosowania produktów nawilżających. Tak jak w przypadku każdej usługi artystycznego poprawiania wyglądu, linergista będzie różnić się w zależności od linergista.
Stół roboczy będzie wyposażony w akcesoria jednorazowego użytku. Wysterylizowana igła jest następnie otwierana i montowana w urządzeniu, po czym przystępuję się do wykonania zabiegu.
Wskazówki dotyczące pielęgnacji po zabiegu są zazwyczaj zapewniane przez linergistów, a niektórzy zapewniają produkty, jeśli takowe występują we wskazówkach.
Wizyta kontrolna jest zazwyczaj planowana od czterech do ośmiu tygodni po zabiegu w zależności od wieku klienta celem oceny procesu gojenia tatuażu i ustalenia, czy konieczna jest dalsza praca.

Porady na temat ust

Jeżeli chcesz wyglądać perfekcyjnie przez cały czas, być może pora na zmianę tradycyjnego sposobu wykonywania makijażu. Omów docelowy wzór i kolor ust z wybranym technikiem. Wiele z tego, co możemy Tobie zaoferować w kwestii zmiany koloru opiera się na naturalnej kolorystyce Twoich ust. Mimo że naturalny wygląd jest zawsze zalecany, istnieje wiele różnych barw, które można omówić podczas konsultacji.

Jak dobrać kolor makijażu ust?

Czasami samo konturowanie ust może wyglądać sztuczne. Jeżeli kolor pasuje do tonu Twojej skóry lub jeśli naprawdę podoba ci się wyrazista kreska wokół ust, wówczas konturowanie może być dobrą opcją dla Ciebie. Jeżeli wybór koloru kontrastuje z Twoją karnacją, zabieg wypełnienia ust pigmentem może się okazać lepszą opcją. Pamiętaj, że małe usta będą wyglądały na jeszcze mniejsze po obrysowaniu ich wyrazistą kreską, stąd zabieg wypełnienia ust jest zalecany także w tym przypadku.
Naturalne barwy sprawią, że Twoje usta będą wyglądały naturalnie, ale lepiej, tak jakbyś urodziła się ze zmysłowymi wargami. Zawsze możesz nałożyć kryjącą szminkę na usta wypełnione pigmentem, aby zmienić swój wygląd w zależności od ubioru, nastroju lub okazji. Kolory, które odstają od Twojego naturalnego koloru ust (są nieco ciemniejsze lub jaśniejsze) powinny zostać omówione z linergistą podczas konsultacji. Niemożliwe jest przekazanie wszystkich ważnych informacji bez omówienia specyfiki i docelowego koloru ust klienta. Ponieważ usta z natury mają chłodny ton, dopasowanie pożądanego koloru zależy od płótna, na które pigment ma zostać nałożony.

Makijaż permanentny: Kontur ust

Ostateczny kształt ust jest niezwykle ważny. W przypadku klientów dążących do efektu większych ust, zazwyczaj wystarczające jest obrysowanie zewnętrznych krawędzi czerwieni wargowej. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nakładania pigmentu na otaczającą skórę. Dokonywanie drobnych zmian w konturach ust w celu uzyskania symetrii jest rutynową czynnością. Linergista narysuje wzorzec, którego będzie się trzymał w trakcie wykonywania tatuażu, i pokaże go klientowi przed rozpoczęciem zabiegu.

Makijaż permanentny ust: Metoda 3D, Ombre

Ombre jest teraz jedną z najbardziej cenionych i wybieranych metod wypełniania ust makijażem permanentnym. Grą cieni i światła można uzyskać naprawdę zadowalający efekt pięknych, podkreślonych, naturalnych ust. Metoda wybierana przez panie, które pragną zawsze mieć naturalnie wyglądające usta.

Drugą metodą, która także cieszy się popularnością wśród Pań jest makijaż permanentny ust ombre. Jest to także metoda cienia, która nadaje ustom naturalny wygląd.

Jak dbać o makijaż? Jak długo się goi?

Natychmiast po zabiegu wykonania tatuażu kolor będzie wydawał się bardzo żywy. W przeciągu kilku dni zewnętrzna warstwa tatuażu złuszczy się. Nierzadko proces łuszczenia przebiega nierówno na powierzchni ust. Ważne jest, aby nie zakłócać ciągłego łuszczenia przez skubanie tej części ust, na której proces ten jeszcze się nie zaczął. Średnio po upływie tygodnia większość tatuażu złuszcza się z całej powierzchni ust. Wargi są trochę wrażliwe i niejednokrotnie pozostają wrażliwe na dotyk przez kilka tygodni. Dlatego też zaleca się odczekać przynajmniej sześć do ośmiu tygodni z wizytą kontrolną. W trakcie okresu oczekiwania usta będą wyglądały inaczej. Mogą przyjmować co jakiś czas „oszroniony” wygląd na kilka dni. Mogą również wydawać się żywsze jeżeli ciało ma wyższą temperaturę niż zwykle (na przykład po ciepłym prysznicu). Analogicznie mogą się wydawać bardziej matowe, jeżeli ciało jest wychłodzone (na przykład podczas przebywania na obszarze charakteryzującym się zimnym klimatem lub w trakcie wycieczki narciarskiej itd.). W przeciągu sześciu do ośmiu tygodni pigment się stabilizuje i widoczny kolor jest ostatecznym kolorem wynikającym z zabiegu. Kiedy wrócisz do linergisty na wizytę kontrolną, ostateczny kolor i wzór zostaną omówione, a technik wykona ewentualne poprawki.

Prawie zawsze potrzebna jest przynajmniej jedna wizyta na odświeżenie makijażu, ale należy spodziewać się dwóch. Koniecznie poinformuj swojego linergistę, jeśli występuje u Ciebie opryszczka wargowa. Należy chronić pigment przed słońcem, więc wybieraj balsam do ust, który nie zawiera wazeliny i ma wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej.

Jak usunąć usta permanentne?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak można usunąć makijaż permanentny ust, odsyłamy do makijaż permanentny od A do Z.

Usta permanentne: Przeciwwskazania

  • Ciąża,
  • Kwas hialuronowy,
  • Alkohol,
  • Opryszczka,
  • Karmienie piersią.

Efekty przed i po makijażu permanentnego ust

Cennik makijażu permanentnego ust – Warszawa

Usta Cena Promocja
kontur + rozcieniowanie od 800 zł do 1000 zł 400 – 1000 zł
(im większe rozcieniowanie konturu tym większa cena)
kontur + wypełnienie 1000zł 500 zł
kontur + wypełnienie 3D od 1100 zł do 1300 zł 550 – 650 zł
(w zależności ile pigmentów jest używanych
oraz ile igieł jest użytych do zabiegu,
im więcej tym cena jest wyższa)

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08